Síla vyřčeného

Síla vyřčeného, neboli síla slov, která již byla ústy vypuštěna do reality bytí, je ohromná. Je to nespoutaná energie, která má jen jeden cíl. Naplnit svůj potenciál. Naplnit právě to, co bylo zformulováno nejprve myšlenkou a pak i následně zhmotněno zvukovou vibrací pomocí hlasivek.

Lidstvo jako takové, a tedy i naprostá většina z nás, má sklon k vypouštění téměř nekonečného proudu slov. Slova pak jsou jako drobné kapky vody. Jedna kapka je zdánlivě ničím. Jenže i ta nejhlubší moře a oceány jsou naplněny nespoutanou a neovladatelnou masou vody, která ve svém počátku byla jen kapkami, které se postupně nahromadily.

Ti z nás, kteří nevěnují pozornost tomu, co svými slovy vpouští do svého života, jsou podobni tropické bouři. Takováto bouře, aniž by nad čímkoliv přemýšlela, nese a vypustí tak ohromné množství vody, že jí vše zaplaví a leckdy i zničí.

Ale tropická bouře není zlá. Ani není jejím záměrem cokoliv ničit. Ona prostě jen je a svoje působení nijak neovládá.

Proto nebuďme těmi, kteří kolem sebe bez rozmyslu šíří jen záplavu slov. Staňme se těmi, kteří vědí co říkají a uvědomují si dopad svých myšlenek, slov a přání. Slova, stejně jako kapky vody, dokáží prorazit i těmi nejneprostupnějšími skalními masivy bolestí, dokáží uhasit ohně svárů a umí svojí vláhou vyrůst a rozkvést našim snům.

Slova tvarují náš život. Slova zhmotňují naši realitu. Tak si tedy stavme takovou budoucnost, kterou opravdu chceme. Zkuste svůj den začít tím, že si nahlas řeknete: „Dnes je a bude nádherný den. Všechno se mi dnes daří a dařit bude. Jsem spokojená/ý a těším se na to, co mi dnešek přinese. Lidé, věci a svět je takový, jaký je. A já je takové přijímám. Pokud chci něco změnit, tak začínám vždy u sebe. Protože tím, že měním sebe, měním i celý svět.

Tento princip platí pro všechna odvětví lidského bytí. Tedy i pro zdraví. Každý den se setkávám s tím, že své klienty slyším vypouštět slova, kterými si zcela znemožňují své uzdravení, úlevu od bolesti a vyřešení svých pohybových obtíží. Síla myšlenek, které se slovy zrodí do reality našeho života, je ohromná. Použijme ji tedy moudře a hlavně vědomě. Věřme ve své uzdravení. Vyslovujme takové myšlenky nahlas a nechejme je stát se naší realitou. Není totiž pravda, že slova nás nic nestojí. Stojí nás totiž „pouze“ kvalitu našeho života, zdraví, spokojenosti a štěstí.

Petr Blatný – Masáže Kuřim

Specializuji se na Dornovu terapeutickou metodu, odstraňování bolestivých blokád, nápravu špatných pohybových návyků a znovuzískání radosti z pohybu bez bolesti. Poskytuji fitness poradenství. Vše neinvazivní, vstřícnou formou, respektující aktuální stav Vaší fyzické kondice a Vašeho zdraví.