Bolest zad pod lopatkou, zadní části ramene, paže, předloktí až do malíčku

Bolest zad pod lopatkou, zadní části ramene, paže, předloktí až do malíčku dokáže pěkně potrápit, avšak nemusíte se trápit dlouho.

Pokud cítíte bolest pod lopatkou, v zadní části ramene, případně se vámi pociťovaná bolest dále přelévá na triceps, vnitřní stranu předloktí a dokonce dosahuje až malíčku ruky, je možné (a velice pravděpodobné), že máte přetížený horní zadní pilovitý sval (musculus serratus posterior superior).

Okamžitá úleva od bolesti zad pod lopatkou nastane aplikací akupresury na lokalizované trigger pointy

Při uvedených příznacích (existence nebo přelévání bolesti v uvedených strukturách horní končetiny, ramene a lopatky) je vysoce pravděpodobné, že musculus serratus posterior superior obsahuje jeden nebo více spoušťových bodů (trigger pointů), tedy oblastí, které jsou silně zkráceny – jsou ve stavu “mikro křeče”. Odstranění takovéto bolesti je poměrně jednoduché. Provede se aplikace akupresury na lokalizované trigger pointy a ústup pociťované bolesti je téměř okamžitý a úplný. Vzhledem k faktu, že uvedený zádový sval je až ve třetí vrstvě zádového svalstva, jedná se o poměrně hluboké uložení svalu a je zapotřebí zkušeného maséra nebo terapeuta, který umí existující trigger pointy lokalizovat a následně odstranit.

Specializuji se na Dornovu terapeutickou metodu, terapeutické masáže, odstraňování bolestivých blokád, nápravu špatných pohybových návyků a znovuzískání radosti z pohybu bez bolesti. Provádím poradenství a diagnostiku statiky pohybového aparátu. Praktikuji Tradiční Čínskou Medicínu a Fytoterapii. Poskytuji Lokální Kryoterapii se zaměřením na odstraňování bolestí a řešení úrazových a poúrazových stavů. Aplikuji Kineziologický tejping. Provozuji poradenství. Vše neinvazivní, vstřícnou formou, respektující aktuální stav Vaší fyzické kondice a Vašeho zdraví.