Příznaky koronavirové infekce – víte opravdu o všech?

Příznaky koronavirové infekce – víte opravdu o všech, které ji mohou provázet?? Možná jste infekcí už prošli a nevíte o tom.

Prvními, ale třeba i jedinými příznaky mohou být ztráta čichu a chuti.

Dalšími příznaky mohou být:

  • Průjem, nevolnost či zvracení, bolesti břicha a teploty 37,5 °C.

Poznámka: Ve stolici pacientů, kterým odezněly respirační těžkosti, přetrvává virus až 5 týdnů. Je tedy vysoká pravděpodobnost zvýšeného přenosu ze stolice na sliznice úst, nosu a dýchacích cest, tzv. fekálně orální přenos. Doporučený způsob mytí rukou je tedy na místě také z tohoto důvodu.

  • Respirační potíže, zvýšená teplota 37,5 °C až horečka. Může být přítomná i rýma a bolest hlavy.

Tyto a další informace, jak se chránit naleznete zde:

Info MUDr. Igor Bukovský, PhD.: http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=374

Znalost všech příznaků vám pomůže včas odhalit případné infikování se a zvětší šance k ochraně vašich blízkých. Neznamená to však, že tyto příznaky jsou vždy nákazou koronavirové infekce.

Proto ke všem informacím přistupujte s velkým klidem a rozvahou. Je dobré být informován. Pouze dobře informovaný člověk může dělat ta nejprospěšnější rozhodnutí. Ideální je si vyčlenit čas (např. chvíli ráno a večer) na sledování aktuálního dění a mezi tím fungovat co nejvíce ve svém zajetém režimu. A pokud to není možné, protože v tyto dny z nařízení vlády pracovat nemůžete, vždy můžete být se svojí rodinou, chodit na procházky do přírody, vyzkoušet nové cvičení, pravidelně a dobře si vařit … .

Vše s myšlenkou, že je opravdu možné, že jste infekcí prošli mnohem dřív než došlo k vyhlášení stavu nouze.

Přeji vám hodně klidu a pohody.

P. S. A pokud skutečně onemocníte, tak si uvědomte, že naprostá většina pacientů se s touto infekcí dokáže vypořádat vlastními silami.

Šárka Blatná – výživové poradenství Kuřim

Specializuji se na výživové poradenství zaměřené na správné, účelné a hlavně přirozené použítí potravin. Pomáhám klientům zharmonizovat stravovací návyky, aby měli dostatek energie vést naplněný a pohodový život. Zabývám se Estetickou Regenerační a Revitalizační Kryoterapií.